Postovani, pre 20ak dana sam primetio da mi je deo prepucijuma crvenkast i da osecam blag svrab, uradio sam bris uretre, prepucijuma i urinokulturu, i nalaz je bio sledeci: uretra - prisustvo bakterije enterococcus spp - veliki broj, bris prepucijuma: enterococcus spp - veliki broj, escherihia coli - neznatan broj. Urinokultura - bakterije i gljivice nisu izolovane na savet lekara vec sedam dana pijem ciprocinal (za koji na antibiogramu napisano da je "s'' za obe bakterije) medjutim, danas, vec drugi dan primecujem da mi se na glansu pojavljuju sitne crvenkaste tackice koje su povremeno vidljive, a povremeno ne, takodje i dalje povremeno osetim nesto kao svrab glansa ili prepucijuma (nisam siguran) da li je moguce da iako koristim antibiotik, on ne deluje, i kakve su to tackice koje se pojavljuju? Sta dalje da radim? Hvala

    Odgovoreno: 27. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Mozete naizmenicno koristiti masti kansen i triderm a na usta uzimati probiobalance/probiotik/
      i paraprotex /biljni antibiotik/. / videti na www. Biobalance. Rs /.