Postovanje, moje pitanje je vezano uz clana obitelji. Osoba je zenskog spola, 40 godina, ne pušač, ne pije alkohol, tt normalna. Vađena je krv i mokraća jer se sumnjalo na sideropeničnu anemiju (umor, blijeda, tahikardija) . U nalazima je otkrivena krv u mokraci (inace krv joj nije vidljiva golim okom) . Urea i kreatinin u redu. U mokraći 80 eritrocita, (do 10 je normalno) . Sedimentacija urina-eritrociti 4 svježa, 5 ispranih. 3 leukocita, bakterija malo. Sedimentacija krvi na gornjoj granici. Nakon toga je osoba upućena na uzv. Na uzv bubrega je otkriven jedan valoviti bubreg. Nema kamenaca, drugi bubreg uredan. Uz to i anemija (zeljezo je 4) . Sada je poslana urologu (termin je dobila za mjesec i pol) . Mozete li mi molim vas reci okvirno o cemu bi se ovdje moglo raditi? Hvala unaprijed i srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 27. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Proveriti da svezi eritrociti u mokraci nisu zbog menstruacije, pa uraditi i ginekoloski pregled.
      ako je razlog uroloska bolest to ce urolog endoskopskim i drugim pregledima dijagnostikovati.
      zbog okultnog krvarenja u stolici potrebno je endoskopsko- gastroenterolosko ispitivanje debelog creva.