Radio sam prvi put spermogram (razlog - problem sa zacecem) , pa bi mi zaista znacilo da mi kazete da li je potrebno da se obratim urologu na dalja ispitivanja. Rezultati (r. V. Je referentna vrednost): konzistencija - tecna; zapremina 5 (r. V. 2-7); ph vrednost 7. 6 (r. V. 7. 2-7. 8); ukupan br. Spermatozoida je 30-40 x 10 na 9-ti (r. V. 20-250); broj pokretnih spermatozoida je 10-15 x 10 na 9-ti (r. V. Je iznad 5o); br. Nepokretnih spermatozoida je 20-25 x 10 na 9-ti; br. Progresivno pokretnih 2% ; leukociti 3-5 (r. V. -ispod 1); vitalnost - umerena pokretljivost; br. Normalnih formi 0. 7 (r. V. -iznad 0. 6); br. Abnormalnih formi 0. 3 (makro o. 1 i uvrnuti 0. 2) . Ostalo: nađeno dosta sluzi i malo gljivica. Unapred, hvala!

    Odgovoreno: 22. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Zasto niko nezna da posalje spermogram u obrascu-kopiran a ne da mi posalje svoj komentar?
      po ovome sto ste poslali smanjen je procenat pokretljivih spermatozoida i u spermogramu imate
      povisen broj leukocita. To govori za prisustvo infekcije koja je najverovatnije uzrok ovakvog
      spermograma. Infekciju treba detektovati a zatim je pravilno leciti. Posle nekoliko meseci
      spermogram bi morao da se poboljsa.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #81164

    • Hvala vam na azurnosti i tumacenju. Nalaz sam prekopirao sve zajedno sa referentnim vrednostima koje stoje u nalazu. Pa, mi zaista nije jasno sta je, , moje tumacenje, , ? U svakom slucaju, hvala!