Postovani, supruga i ja smo 5 godina u braku. Trenutno pripremamo rezultate za vantelesnu oplodnju o trosku drzave. Rezultati na zarazne bolesti su pokazali da imam hepatitis b ali da ga nisam preneo na suprugu, koja je u medjuvremenu primila i vakcinu protiv hepatitisa. Moj rezultat spermograma je olygoasthenospermia sa tendencijom ka necrospermii. Kakve su nam sanse da sa takvim rezultatima prodjemo komisiju za vantelesnu oplodnju? Da li nam preporucujete neku kliniku za vantelesnu. Unapred zahvalan ranko

    Odgovoreno: 22. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Zbog takvog spermograma ste i upuceni na vantelesnu oplodnju.
      zbog tendencije ka necrospermiji, morate naci centar u kome se radi icsi/injekcioni
      unos spermija u citoplazmu jajne celije/ ili jos bolje gde se radi imsi /injekcioni unos
      morfoloski izabranog -zdravog spermatozoida u citoplazmu jajne celije.