Molim vas za odgovor, jer sam u velikoj panici! Mojoj djevojčici godište 2005. Već od četvrte godine je nađena prema nalazu urinokulture bakterija eserihija coli i to traje već oko godinu i po dana. Prilikom upotrebe antibiotika piloseptil nalazi su bili uredni ali po prestanku upotrebe lijeka bakterija se već više puta vraća. Prema poslednjim nalazima urinokulture nađena joj je bakterija klebsiella puemonie. Opet je nastavljeno sa upotrebom sirupa piloseptil ali bakterija i dalje prema nalazima ne prolazi. Moje pitanje je koliko ta bakterija utiče na bubrege i na reproduktivne organe? Šta da radim u velikoj sam panici? Unaprijed zahvalna!

    Odgovoreno: 05. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Infekcija eserihijom je vrlo cesta i uporna. Cesto se i ne moze izleciti.
      navikavajte se i vi ali i dete na ovu infekciju.
      to ne treba da bude razlog za paniku.
      osnovno je da detetu ne dajete stalno antibiotike, sem kada su smetnje
      izrazenije/temperatura, drhtavica, bolno i cesto mokrenje. . /.
      davati mnogo tecnosti.
      raditi na jacanju imuniteta.
      zadnjh dana je bilo mnogo pitanja i odgovora vezanih za infekciju eserihijom,
      pa se potrudite da ih iscitate.