Dobar dan, imam pitanje ali vise sam zbunjen?! Pre nekih 2 meseca bio sam na ultrazvuku testisa zbog ne plodnosti. Imam 27 god. Pregledom testisa uocena mi je obostrana varikocela!!!! Zakazana mi je operacija, i izvrsena samo na levom testisu???? Pa me zanima jer se ne operise varikocela kada je na desnom testisu? Znam da je veca bila na levom testisu 3, 8mm ali u dijagnozi mi je pisala obostrana operacija testisa. I jos jedno pitanje, da li smemo da pravimo bebu i ako nije proslo 3 meseca? Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 04. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Obicno se u jednom aktu radi jedna strana u vasem slucaju leva posto je bila
      izrazenija.
      posle tri nedelje od operacije mozete imati sve fizicke aktivnosti.
      sa operacijom desne varikocele ne zurite, jer ako spermogram posle 3-4 meseca
      bude bolji ili dobar, onda mozda prodjete bez operacije desno.