Postovani, imam problem sa bakterijom eserihija koli. Pre 6 meseci se prvi put pojavila. Nakon urinokulture doktorka mi je prepisala antibiotike, caj od brusnice, uvin caj. Bila sam i kod ginekologa, sa ginekoloske strane sve je uredno. Posle terapije antibioticima sacekam 7 dana i uradim urinokulturu, nalaz bude sterilan, ali vec 3 dana posle analiza opet imam simptome i bakterija se vratil. Potom iznova terapija antibioticima, cajevi. . . Ali svaki put se vraca vec 6 meseci. Zaista pazim da uzimanje antibiotika bude na vreme, pijem dosta tecnosti, cuvam se od prehlade, ali nikako da se izlecim. Da li postoji nacin da se izlecim i da se bakterija ne vraca vise? Takodje sam zabrinuta za svoj imunitet i organizam nakon uzimanje tolike kolicine antibiotika. Molim vas da mi odgovorite da li postoji nacin da se zauvek resim ove bakterije. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 04. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Eserihiju koli je vrlo tesko iskoreniti i na tome ne treba da insistirate.
      neka vam vodilja budu simptomi koje imate. Ako su oni tezi onda uzimate
      antibiotike. Ako simptomi nisu izrazeni onda suplementi, cajevi a u svakom
      slucaju sto vise tecnosti. Radite na jacanju imuniteta. Izbegavajte stresne
      situacije.
      dobra kombinacija za eserihiju je paraproteks, probiobalance i omega 3.
      uzimajte ih najmanje tri meseca.
      u prethodnim odgovorima sam dao sajtove na kojima mozete da se informisete
      o predlozenim preparatima.