Postovani, molio bih vas za misljenje o nalazu spermograma: volumen-11, 2 ml; ph-7, 6; viskoznost-normalna; likvefakcija-15 min. Spermatozoida/ml 39, 0; spermatozoida/v 437, 0; leukocita 3, 0; okruglih celija -nema; zivih spermatozoida 70% nezivih 30% ; progresivno brzo 40% ; progresivno sporo 15% ; neprogresivno 10% ; nepokretni 35% ; aglutinacije nema. Normalnih formi 0, 61; abnormalnih formi 0, 39; glave -velika 0, 03, dupla 0, 01, izduzena 0, 01; vrata -citoplazmatski ostatak 0, 05, angulacija 0, 09; repa- uvrnut 0, 20. Inicijalna fruktoza -slabo prisutna. Napomena -nativno prisutne manje plaze le. Bakterioloski nalaz je uredan. Supruga i ja planiramo da prosirimo porodicu vec neko vreme ali ne uspeva. Inace, imamo vec dvoje dece. Zanima me da li je ovaj nalaz uredan? Ako nije, koju terapiju preporucujte.

    Odgovoreno: 03. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar i pored infekcije koja je prisutna.
      na ovo ukazuju leukociti/preko 1/.
      uraditi uk, uretralne briseve ukljucujuci i one na hlamidiju i mikoplazme.
      lecenje nakon nalaza.