Imam 37 godina i pre godinu dana sam osetio nelagodnost ispod testisa, hladnocu u toj regiji, trnjenje zadnje loze butina, kao i bolove u dnu ledja. Urolog (prof) je digitorektalnim pregledom konstatovao da je prostata napeta i dosta bolna na pritisak. Uradjeni brisevi uretre, spermokultura, hlamidija, mikoplasma i ureaplasma koji su bili negativni. Uradjen i psa cije su vrednosti u redu. Urolog kaze da je u pitanju neka hronicna upala-nebakterijska. Krece sa sledecom terapijom: - cink 25mg i ulje od semena bundeve 2 meseca) stanje nepromenjeno) - potom comprosta 3x3 6 nedelja i mydocalm 2x1 deset dana (stanje vise manje isto) -po isteku 6 nedelja bez terapije dva meseca - potom comprosta 2x2 mesec dana pa 2x1 još dva meseca -posle toga stanje vise manje isto uz epizode bez tegoba i ponovo sa tegobama. Urolog rekao bez terapije pa kontrola za dva meseca. Predložio utopljavanje. Ne znam više šta da radim. Do prošle godine mogao sam i da trpim hladnoću i sl. . Nisam nikada imao problem u vezi toga. . Sada sam dosta osetljiv i na hladno. . . Samo malo da je hladnije već osećam neko trnjenje niz butine i hladnoću iza testita. . Ima li ovom leka i imate li neki predlog oko terapije pošto mi je ovaj profa-urolog dosta zauzet i tražen pa često pomislim da mi ne posveti dovoljnu pažnju. . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Nije profa u pitanju nego je tako kod hronicnog prostatitisa.
      napravite endoskopski pregled debelog creva da bi se iskljucilo neko
      nepozeljno stanje na debelom crevu/tumor, polip, hemoroidi/ jer i ova
      stanja mogu dati tegobe koje imate.