Poštovani na poslednjem testu urinokulture nađeno mi je da imam 50 000 enterococcus facealis. Chlamidia-negativan. Antibiogran je označio amoxicilin/clavul. Acid, ciprofloxacin i ampicilin kao antibiotike koji su dobri za terapiju. Ja sam inače ove sve lekove pio lečeći se od upale grla i podliva u istegnuću nožnog zgloba. Ni jedan od ovih lekova mi nije eliminsao enterococcus. Zašto? Da li postoji metoda da se bris uretre zaseje i onda tretira sa različitim agensima da se vidi koji je najdelotvorniji. Hvala.

    Odgovoreno: 02. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Kolicina klica je mala da bi iziskivala antibiotsko lecenje.
      uzimajte vece kolicine tecnosti i ako nemate tegoba ne kontrolisite
      stalno mokracu.