Postovani u urini imam ca oxilati o cemu se radi hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Oksalaturija znaci prisustvo kristala kalcijum-oksalata u mokraci, koji mogu biti jezgro za stvaranje oxalatnih kalkulusa.
      ako uz izlucivanje oxalata mokracom imamo prisutan pesak u jednom ili oba bubrega,
      sa propratnim bolovima, onda treba sprovesti odredjene mere radi sprecavanja stvaranja
      vecih bubreznih kamenaca.
      te mere bi bile za smanjenje unosenja hrane koja sadrzi oksalate kao i unosenje vece kolicine
      kalcijuma i tecnosti.