Vec desetak godina imam simptome hronicne upale prostate, urolog mi je rekao da se radi o nebakterijskom prostatitisu, svi mikrobioloski nalazi su bili negativni medjutim pre par dana kod supruge je izolovana hlamidija. Ja imam simptome u vidu nelagodnosti i bockanja u predelu prostate i to uglavnom posle ejakulacije. Koji lekovi najbolje prodiru u tkivo prostate i koliko treba da traje terapija i koji uzorak uzeti za kontrolni pregled posto je bris uretre negativan? Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Hlamidija se najtacnije odredjuje metodom detekcije dnk hlamidije
      iz urina/pcr hlamidije/ a pored briseva cesto se radi i detekcija antitela eliza metodom.
      u praksi -posto je kod supruge nadjena hlamidija logicno je da je i vi imate.
      lecenje mora da bude istovremeno i vas i supruge. Za vreme lecenja odnosi sa zastitom.
      lekovi koji se daju kod hlamidije su najcesce dovicin, hemomicin, eritromicin, ciprocinal. . .
      nakon antibiotske terapije ja mojim pacijentima preporucujem paraproteks tab, oregano kapi, probiobalance tab. U trajanju od dva tri meseca.