Postovani, imala sam pulsirajuce bolove u besici, odnela urin na mikrobiolosku analizu i nalaz je stigao, esherihia colli 100000 cfu/ml, zatim sam primila 7 gentamicina 240 i uz to pila pipem, pa sam na kontroli dobila da uzimam pancef. Dvadeset dana nakon prvog antibiograma, ponovo sam dala urin na mikrobioloski pregled, stigao je rezultat-koagulaza negativan staphilococcus spp. 5000 cfu/ml, ali mi na mikrobioloskom rezultatu nije predlozen ni jedan senzitivan lek. Obicno na rezultatu stoji koji je lek senzitivan. Da li je ovo opasna bakterija i da li je potrebno da uzimam neki antibiotik obzirom na broj bakterija? Hvala, unapred!

    Odgovoreno: 01. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Obzirom na broj bakterija lecenje antibioticima se vise ne predlaze.
      dosta tecnosti, paraproteks i probiobalance mozete uzimati dva meseca.
      www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com