Postovani, kakva je korist od propisivanja antibiotika prilikom dijagnoze hronicnog prostatitisa ako vec sve statistike pokazuju da promjena nema? I koliko mogu biti cesta odsustva barem simptoma prostatitisa kao sto je pecenje poslje mokrenja nakon takvih antibiotika, i koliko, barem po statistikama, simptomi mogu izostati nakon ovakvih terapija?

    Odgovoreno: 31. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Hronicni prostatitis je veliki problem u urologiji i sa njime se tesko nosimo.
      antibiotici su vrlo vazni u lecenju istog ali zbog prirode bolesti tesko je potpuno
      izleciti prostatitis. Proces postaje hronican.
      spor krvotok prostate nam otezava dovodjenje antibiotika u tkivo prostate i
      stvaranje potrebne koncetracije antibiotika u kanalicima prostate za potpunu eliminaciju
      infekcije. Zato je tako sa antibioticima i bilo kojim drugim srdstvima u terapiji
      hronicnog prostatitisa. Ipak, da nije njih bilo bi mnogo teze.