Moj sin ima sedam godina. Prije tri godine je poceo da mokri cesto po danu. To mi je bilo cudno pa smo uradili laboratorijske analize i bile su u redu pa je lekar rekao da je to mokrenje na nervnoj bazi. Prije sedam dana sam ponovo detetu uradila analize pa i bris prepucijuma. U brisu su nadjene enterococcus spp. Izolovan u masi. Da li je ta bakterija opasna i da li ona izaziva to cesto mokrenje? Kako je ona dospjela tu ako je normalan stanovnik crevne flore? Unapred zahvalni

    Odgovoreno: 29. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Verovatno je dospeo preko vesa ili ruku.
      nema razloga da dramatizujete.
      ucite sina da cesto pere ruke i da redovno odrzava higijenu polnog organa
      i prepucijuma. Sada moze koristiti i triderm mast.
      da se uci da pije dosta tecnosti.
      ako ucestalo mokrenje ne prestane dajte mu 2xpola tab. Paraproteksa dnevno pre jela i
      pola tab. Probiobalance tab. Dnevno, kao i 1 kapsulu omega 3 dnevno.
      www. Biobalance. Rs
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #70820

    • Postovanje u brisu glansa pronadjena mi je bakterija enterococcus spp fekalis interesuje me da li je dovoljno da koristim triderm mast ili treba jos nesto.Unapred zahvalan.