Postovani doktore, javljam vam se sa novim informacijama i po savet. Postavio sam vam pitanja, na koje ste mi odgovorili i na kojima vam se puno zahvaljujem (oznake su 70153 i 68446) . Nakon svega iznetog, uradjen mi je ultra zvuk, kao i spermogram (koagulacija prisutna, likvefakcija 10 min, izgled belicast, vulumen 3 ml, ph 8, broj spermatozoida 11. 48 10*6/ml, broj spermatozoida 34. 5 10*6/vol, progresivno pokretni 25% , pokretni 10% , nepokretni 65% , leukociti 22-24, eritrociti 1-2 bleda, viskoznost normalna, normalne forme 45% , abnormalne forme 55% , glava 28% , 5% , rep 22) ultrazvuk je bio uredan. Urolog je rekao da nije ni ocekivao neki sjajan spermogram, zbog sumnje na upalu i da ga je upravo zato i trazio (koliko vidim, zaista je daleko od sjajnog) . U svakom slucaju, prepisan mi je mrocen 2x250 i 3x2 conprosta, oba da pijem mesec dana pa opet svi nalazi (urin, spermogram i spermokultura) i kontrola. Lekar je rekao da se radi o upali koja moze biti veoma uporna, i da se moze leciti vise meseci zbog sporog prodora u prostatu i generalno taj sistem. . . Vi ste u nekim odgovorima preporucivali zymes, paraproteks, i omega 3, pa me interesuje da li i njih da ukljucim u terapiju i vase misljenje da li je ova prepisana terapija na mestu. Posto je "djavo odneo salu", a vidim da mi placanje raznoraznih lekova i lekara ne gine, cena nije vazna. Svako dobro i veliko hvala.

    Odgovoreno: 29. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Kao sto vidite uzrok svih vasih problema je infekcija. Za to govori prisustvo
      leukocita. Infekciju treba dijagnostifikovati i leciti je antibioticima prema antibiogramu.
      ako je potrebno i supruga mora da leci infekciju. Nakon toga uzimajte preparate koje
      sam vam vec preporucio najmanje 6 meseci a spermogram kontrolisite na 3 meseca.