Postovani, molim vas za pomoc. Prosle godine su me zaboleli mokracni kanali i prilikom mokrenja imao sam bolove. Otisao sam kod urologa i on je zakljucio da mi je sve ok ali je posumnjao na prostatu iako nije uvecana i dao mi da pijem prostamol uno i da povadim nalaze urin, urinokulturu i briseve uretre. Svi ti nalazi su bili negativni a i pored upotrebe prostamola i pijenja cajeva meni su ostale iste tegobe pa sam ponovo posetio istog urologa. Tada mi je pogledao malo bolje bubrege i zakljucio da imam pesak i par manjih kamencica u levom bubregu i propisao mi da pijem rovatineks uz objasnjenje da mi kamencici prave bol kad udju u mokracne kanale. Poceo sam da koristim te lekove i pijem puno prolom vode. Medjutim nije bilo nekog uspeha i cak su poceli i bubrezi da me boluckaju i misici okolo (kao da imam upalu misica) pa sam ponovo otisao i uradio urinokulturu i dobio pozitivan nalaz na e. Coli. Mene zanima da li je moguce da je ta bakterija bila prisutna i u prvom pregledu a da urinokultura nije pokazala i da li je moguce da su to sve simptomi i bolovi nastali zbog nje, takodje bih vas molio za savet u lecenju, i koliko treba otprilike vremena da se izleci? Da li da odradim i spermogram i jos neke nalaze? Zahvaljujem se unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je urinokulturom izolovana eserihija koli u dovoljnom broju da izazove infekciju,
      onda je lecite prema antibiogramu.
      ja posle antibiotske terapije preporucujem paraproteks, probiobalance i sirup
      polinesian noni naredna dva meseca.
      o preparatima se informisite na www. Biobalance. Rs