Postovani, imam probleme sa prostatom. Nekada iznenada pocnem da mokim vrlo cesto. To taje jedan dan ili jednu noc. Mlaz je srednje jacine. Onda danima je dobro i danju i nocu mokrim normalno. Povremeno me pece posle mokrenja i imam nagon da izbacim ejakulat. Uradio sam analizu iona je sledeca f/psa 1, 3 ug/l. Psa 6, 1. F/psa 21% . Analiza je radjena na klinici za nukleagnu medicinu u nisu. Molim za vas komentar. Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 23. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Niste napisali koliko imate godina.
      inace totalni psa je lako povisen a takodjer i odnos fpsa/psa je neznatno povisen.
      zbog pecenja posle mokrenja uradite urin, urinokulturu, briseve uretre na bakterije i gljivice,
      hlamidije i mikoplazmu kao i spermokulturu. Uradite i pregled urina na trihomonas vaginalis.
      pretpostavljam da je u pitanju neki infektivni agens.
      ako se konstatuje infekcija sledi lecenje i vas i partnerke, a ponavljanje psa za tri meseca.
      javite se na moj e mail sa nalazima. Obavezno se pozovite na broj i datum ovog
      odgovora.