Pozdrav imam 23 godine i imam problem sa mokrenjem pa cu ukratko objasniti o cemu se radi. Problem traje 2-3 godine. Desava mi se kad se izmokrim odmah poslje imam opet potrebu mokrit u kratkom vremenskom periodu (obicno bude par kapljica ili tanak i kratak mlaz) . Ima dana kad moram mokriti svakih pola sata, a ima dana kad mokrim redovno ali konstantno imam osjecaj da moram mokriti inace nemam problema sa erekcijom. Jos da napomenem da nekad imam hitno mokrenje, nemam potrebu ali najednom mi dodje da moram da mokrim (to mi narocito smeta kad sam negde u lokalu pa onda trcim samo da dodjem do wc) . Radio sam nalaze i oni su u redu jedino prilikom ultrazvuka mi je utvrdjeno da imam uvecanu prostatu (prostata oko 30 gr, hipoehogenija, homogena, dobro ogranicena) . Urolog mi je prepisao da pijem palitrex od kog mi nije bilo nista bolje. Ranije kada sam se obracao lekaru on je smatrao da mi je to na psiholoskoj bazi pa me je slao kod psihologa (dao mi je da pijem ksalol i flunirin) ali ni oni mi nisu pomogli. Predpostavljao sam da moj problem nije psihicke prirode pa sam zato uradio ultrazvuk. Nisam gojazan, ne pusim, povremeno popijem koju casicu vise, mada u poslednje vreme slabije. Ja vas molim da mi date neki savet sto mi je ciniti, muci me to jako, ipak sam mlada osoba i nebih voleo da me to prati u zivotu. Ako postoji kakav dokazani lek ili neki cajevi, sve bih pokusao. Nadam se da nisam nista zaboravio, i nadam se vasem odgovoru. Puno pozdrava i puno pohvala za vas trud hvala.

    Odgovoreno: 23. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Ako ste iscrpli sve pretrage u smislu traganja za mogucom infekcijom/spermokultura,
      urinokiltura, identifikacija trihomonasa, brisevi uretre na bakterije,
      gljivice, hlamidiju i mikoplazme/, onda obavezno uradite i uretrocistoskopiju.
      to je endoskopski pregled uretre i besike.
      sa nalazima se javite uz pozivanje na datum i broj ovog odgovora.