Kod mog oca velibora citoskopjom je ustanovljena dgtu vesicae urinariae c67 indikovana op. Tur tu vesicae urinariae pa vas pitam sta sve ovo znaci predlozili su mu hitnu operaciju laserom posto je dijabeticar da li je to najbolji nacin cesto ima krvi pri mokrenju kolko je to sve ozbiljno i odmaklo molim vas odgovorite mi pozdrav

    Odgovoreno: 22. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Vas otac ima tumor mokracne besike zbog cega je i predlozana hitna operacija-
      transuretralna elektroresekcija. Operacija se izvodi elektroresektoskopom kroz
      mokracni kanal. Odstranjeno tumorsko tkivo se salje na mikroskopski/patohistoloski
      pregled/. Potom se ide na onkoloski konzilijum koji daje definitivno misljenje
      o daljem tretmanu.