Postovani, interesuje me tumacenje spermograma s obzirom da radimo na prinovi a devojka ima pco. Molim vas da mi desifrujete nalaz.: -) makroskopski (likvefakcija ni posle 60min, konzistencija jako sluzava, zapremina 3. 2, ph 8. 5) . Mikroskopski (broj spermatozoida 38x109/l, broj spermatozoida 121x106/v, , progresivno pokretni 0, 28, sporopokretni 0, 16, pokretni u mestu 0, 15, nepokretni 0, 41, broj leukocita 0, 76, ostale celije 1. 12, vitalnost 0. 66) . Spermocitogram (normalne forme 0. 70, abnormalne forme 0. 30, glava: mikro 0. 04, okrugla 0. 05, glava bez repa 0. 04, vrat: angulacija 0. 06, citoplazm. Ostatak 0. 04, rep: savijen 0. 07) . Apstinencija je bila 3 dana. Zakljucak laboratorije je viskoznost pojacana: 15=20 sluzava vlakna. ,

    Odgovoreno: 22. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar iako je likvefakcija dosta produzena. To govori da se
      nesto u prostati desava. Verovatno se radi o hronicnom prostatitisu.
      predlazem vam da uzimate: paraproteks, ac zymes, omega 3 i sir. Polinesian noni
      6 meseci. Kontrola spermograma posle 3 meseca.
      www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com