Postovani doktore, suprug i ja vec dve godine pokusavamo da imamo decu. On je uradio spermogram a takodje pregledom su mu utvrdjeni prosireni venski krvni sudovi levog testisa, spermogram: likveakcija 25, viskozitet normalan, volumen 5, broj u 1 ml 30, ukupan broj 150, pokretljivost 50% , veoma zivahni 20% , umereno pokretni 15% , slabo pokretni 15% , nepokretni 50% , 8-10 leukocita u svakom vidnom polju, retke bakterije. Mozete li nam protumaciti spermogram, i sta preporucujete dalje da radimo? Kao i da li je potrebna operacija varikokele? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 19. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Broj i pokretljivost je dobra pa za sada ne preporucujem operaciju variokocele.
      nalaz leukocita u spermogramu govori za infekciju, pa u tom pravcu treba sprovesti ispitivanja.
      lecenje prema nalazima antibiticima a potom paraproteks, omega 3, sirup polinesian noni
      i ac zymes najmanje sest meseci.
      informisite se o preparatima na sajtovima koje sam dao u prethodnim odgovorima.