Da li je zymbaktar efikasan protiv escerichia colli bakterije? Moj otac nosi kateter vec 6 meseci i konstatovana je ova bakterija pri nalazu urinokulture.

    Odgovoreno: 19. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Zymbaktar je makrolid /klaritromicin/ i vise se primenjuje u infekcijama
      disajnih puteva.
      vas otac je na stalnom kateteru i u principu kod takvih pacijenata se i ne radi
      urinokultura jer je infekcija uvek prisutna. Uglavnom se ordiniraju antibiotici
      pri promeni katetera. Insistira se na uzimanju sto vece kolicine tecnosti, i na otklanjanju
      opstrukcije na vratu besike/najcesce operaciji prostate/ako stanje kardiovaskularnog sistema
      pacijenta to dozvoljava.