Moj sin ima stenozu vrata uretre psledica sporog oticanja uruna je uvećan pielon 44mm parenhim debljine 6-8 cm urđena je mr bubrega sa konterastom gde se nevidi nikankav uzrok zastoja urina ni intra ni ekstra luminalno nije rađena ivp dečak je aktivsn sportista i nema nikakve bolove. Dali je ovo za operaciju i ako jeste može li se uraditi lapraskopski ili klasična operacija. Ako se može raditi laparaskopski gde se to radi. Unapred hval.

    Odgovoreno: 20. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko godina ima vase dete.
      dijagnostika nije kompletno sprovedena sve dok se ne uradi ivp.
      ako mr nije otkrila anatomski uzrok hidronefroze, onda treba razmisljati i
      o mogucoj funkcionalnoj prepreki na nivou up vrata, a treba misliti i o
      mogucem megapijelonu.
      sa operacijom ne treba zuriti.
      kontrolisati urin i uk.