Postovani, pre nesto manje od mesec dana poceo sam da imam problem sa bolom u testisima, tacnije desnom. Nikada do tada nisam imao slicnih problema niti sam bolovao od neke ozbiljnije bolesti. Ovako se sve odigralo. . . Bio sam prehladjen nekoliko dana i to poprilicno. . . Lekar mi je rekao da pijem cefaleksin. Nisam do kraja ispostovao terapiju jer mi je bilo vrlo brzo bolje. Osecao sam se odlicno. Toga dana sam igrao fudbal i dobro se preznojio. Kada sam ustao sutradan, sve je bilo u redu do trenutka kada sam namestao krevet i kihnuo u polusavijenom polozaju u struku. Tada mi se javio nenormalan bol u desnom testisu i navise do kuka koji me je naterao da odmah sednem na krevet. Posle par minuta sam dosao k sebi, mogao da se krecem ali sam pri dodiru istog, osecao ostar bol. Levi testis je tada kao i sada ok, i sa njim nema nikakvih bolova. Konsultovao sam lekara bez pregleda i on mi je rakao da se najverovatnije radi o upali, pa mi je rekao da ispijem dozu hemomicina. To sam ispostovao do kraja i bilo mi je bolje. Zatim sam konzumirao uvin caj nekoliko dana po dva puta dnevno. . . Ali i danas mi se posle nekoliko dana bez bolova javi tup bol u desnom testisu i povremeno blago u kanalu navise. Kada mirujem nemam problema. Takodje nemam problema ni pri mokrenju, niti erekciji. Nisam primetio nikakve otoke niti promenu boje, s tim da mi je desni veci od levog testisa, a nisam siguran da je to neka promena jer nikada ranije na to nisam obracao paznju zaista. Pri dodirivanju mogu tacno da lociram bolnu tacku na desnom, to je onako vrh ili dno, kako se posmatra zavisi, ali nije sa strane testisa. Kazem vam, nije to uopste neki ostar bol, mnogo je blazi nego prvih nekoliko dana, ali je neprijatan. . . Popijem ponekad koje pivo ili rakiju i mozda sam zadnjih meseci malo povecao unos kolicine alkohola u sebe. . Nista previse i naravno ne pijem svakodnevno. . To je otprilike sve, pa vas molim za savet kao i za to da mi kazete moguce uzroke stanja koje me je zadesilo. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 19. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Prvo da iskljucite kod hirurga mogucnost preponske kile desno.
      drugo da uradite lab. Preglede krvi i mokrace, kao i urinokulturu.
      trece uraditi ultrazvuk testisa.
      sa nalazima se javite urologu.
      ako je u pitanju samo zapaljenje prostate, sto i mislim, onda mozete slobodno
      tri meseca uzimati paraproteks, acidophilus i omega 3.
      www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com