Postovani, u vezi sam sa svojim sadasnjim deckom skoro godinu dana. Pre oko dva meseca imali smo nezasticene odnose. Nakon toga sam osetila razne tegobe, cesto uriniranje, sekret, bolovi u karlici. Odradila sam vaginalni bakterioloski bris na kome su mi nasli enterococuss bakterije i odradila sam test na chlamidiju koji je bio pozitivan. Ispila sam terapiju koja je trajala 15 dana, a ovih dana treba da ponovim rezultat kako bih znala da li sam se zalecila. Problem je samo sto mi je on jedini partner poslednjih godinu dana, a kada je on odradio bris uretre i spermokulturu nalazi su mu bili negativni, tj. Patogene klice nisu pronadjene. Cula sam da se moze desiti da muskarcima bude negativan bris uretre na chlamidiju, ako uzorak nije dobro uzet i da se zato rade analize preko krvi. Stvarno sam zbunjena, nije mi jasno kako je moguce da je njegov nalaz negativan, a moj pozitivan, a da mi je on jedini partner. Pri tom moram da naglasim da sam u januaru odradila isto test na chlamidiju i bio je negativan, a od tada imam odnose samo sa njim sa prezervativom i od skoro bez zastite. Takodje, ovih 2 meseca smo apstinirali dok ne resimo problem. Molim vas ako mozete da mi pomognete. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Vrlo cesto testovi iz brisa na hlamidiju nisu tacni. Najtacniji je pcr urina na hlamidiju
      gde se dokazuje genetski materijal hlamidije.
      kod vas je verovatno doslo do superinfekcije kandidom te zato i imate navedene smetnje.
      predlazem vam da naredna dva meseca uzimate paraproteks, probiobalance i omegu 3 i vi i
      momak a da odnosi za to vreme budu sa zastitom.
      dao sam sajtove za informaciju o preparatima u ranijim odgovorima.