Postovanje i pozdrav za vas. Moja cerka je od rodjenja 2, 3 puta imala previsple temperature, koje su dostizale i preko 41 i dolazilo je do toga da me moje dijete nije prepoznavalo i pocinjala je da bunca. Svaki put kod doktora govorili su da je virus, daju joj sirup i to se sve umiri. . . . Da bi u njenoj cetrvrtoj godini kad je opet imala jedan od takvih napada (da ih tako nazovem) posla sam kod privatnika i otkrili su da ima esherihiju coli. . . Na scintigrafiji ustanovilo se da jedan bubreg ima funkciju 19% a drugi 81% a na mikcionoj da ima refluks sa obadvije strane, na desnoj iiistepen a na lijevoj i. Treci stepen je operisan 2008g i pod stalnom je profilaksom i bakterije do danas nije bilo sem u nesinjifikantnom broju do 5000 hiljada. Hirurg nam je rekao da ovaj drugi kanal ii stepena ne treba da se zatvara zato sto nije imala infekcije do sada. Ali meni je to malo rizicno sa obzirom na njeno stanje bubrega, pa sam htjela da cujem vase misljenje sto mi vi preporucujete. . . Jer ipak ta bakterija moze opet da se pojavi kad see prestane sa profilaksom. . . . Unapried zahvalna mira iz kotora.

    Odgovoreno: 19. 10. 2010.
    • Poštovana,
      I ja smatram da vur i gr sa leve strane ne treba da se oparativno koriguje, pogotovu
      sto je funkcija tog bubrega dobra.
      dete ce vremenom da poraste, pa ce mozda i vur da se koriguje.
      sem profilakticke terapije predlazem da detetu dajete i sir. Polinesian noni po
      1 kk pre dorucka, pola tab probiobalance i pola kk omega 3.
      www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com