Moj maloletni sin ima 11 godina i urolog u prizrenu mi je rekao da kod mog sina postoji varikocela na levoj strani i da je dosta izrazena treceg stepena tako bar kaze, predlaze operaciju, pa s obzirom da je jos mlad dali je opravdano da se sada operise ili kasnije. Vase misljenje mi je vrlo bitno i napisite mi koliko je operacija komplikovana,

    Odgovoreno: 18. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Skoro svaki drugi muskarac ima varikocelu na levom testisu zbog posebne
      anatomije leve testikularne vene. Bez obzira na gradus ne treba je operisati, narocito ne u
      mladosti. Operacija bi dosla u obzir tek ako bi sutra u spermogramu vaseg sina bio
      smanjen procenat pokretljivih spermatozoida, i ako zbog toga nebi imao decu. O tome
      za sada ne razmisljamo. Otom potom.