Postovani, analizom urinokulture otkrivena je escherichia coli 10 000 000 cfu/ml. Na antibiogramu osetljiva je na ampicillin, amoxicillin clavul, ceftriaxon, cefalexin, pipemidinska kis, gentamicin, norfloxacin, trimethoprim-sulfo. , nitrofurantoin. Popila sam dve kutije palina i pijem dosta cajeva. Jos uvek osecam neprijatno peckanje tokom mokrenja, a posle mokrenja bol\\peckanje me drzi po sat-dva i nekada je neizdrzljivo. Zanima me koliko je ozbiljno i sta bih jos trebala da pijem, posto sam cula da antibiotici nisu preporucljivi u velikim kolicinama. Unapred hvala, ina.

    Odgovoreno: 18. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Ja posle antibiotske terapije dajem paraproteks tab sa probiotikom i omega3, a posle toga urx
      kapsule.
      sajtove za informisanje sam dao u prethodnim odgovorima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #69893

    • Vec tri godine pijem antibiotike da bi se izlecila od escherichia coli. Posle svake terapije nemam je mesec dana pa se ponovo vrati. Pila sam razne cajeve i prolom vodu ali mi nista nije pomoglo da je se skroz resim. Molim vas recite mi sta da radim da bi se je resila.