Poštovanje pitanje je vezano za azoospermiju. Spermiogram sve nule rađen prije odprilike mjesec dana! Uradio sam nalaze kompletne krvne slike sve je u referennim granicama osim šećera koji je malo povišen oko 8! Hormonalana analiza rezultati fsh 2. 65 lh 4, 42 testosteron 15, 1 i ovo je u referntnim granicama ali me interesuje da li je fsh nizak! Urolog koji me je pregledao prije urađenih pretraga ultrazvukom i opipom testisa utvrdio je da nema anomalija! Interesuje me vaše mišljenje da li se radi o opstruktivnoj azoospermiji i ima li nade za mene: ) !

    Odgovoreno: 18. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Fsh je na donjoj granici. Fakticki su vam hormoni u granicama.
      to bi govorilo za neki poremecaj u sazrevanju spermatozoida ili za postojanje neke prepreke
      u izvodnim kanalima.
      uradite jos i asa pa ako je to normalno onda biopsiju testisa ili aspitacionu
      punkciju pasemnika.