Poštovani doktore, imam 22. Godine, kad sam imao 10-11. Godina otkrili su mi prosirene krvne sudove oko levog testisa. Doktor je rekao da ako budem osećao bolove, ako osetim da raste, da se javim. Pošto mene to ni dan danas ništa ne boli, a za ovih 11. Godina koliko je proteklo, proširilo se relativno malo, mislim da je to normalno s'obzirom da sam i sam rastao i razvijao se. Zanima me da li sam to (varicocela- ako sam dobro istražio) dobio sa rođenjem? Kakve su posledice? Da li može da se živi sa tim ili treba hirurški da se odstrani? Da li ima veze sa nekad relativno brzim svršavanjem? Hvala vam unapred, i izvinite ako sam vas udavio sa pitanjima.

    Odgovoreno: 14. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Varikocelu, narocito na levom testisu zbog posebne anatomije venskih sudova, ima
      svaki drugi muskarac. Ne pricinjava nikakve smetnje i ne treba je operisati sem ako ne
      postoji astenospermija, kada se operacijom varikocele ista poboljsava.
      znaci ne razmisljajte vise o tome.