Postovani doktore, radjena mi je spermokultura i rezultat je sledeci: enterococcus spp, mali broj legenda: s - osetljiv i - slabo osetljiv r - neosetljiv antibiogram: enterococcus spp, penicillin g (visoka doza) s ampicillin s erythromycin s chloramphenicol s ciprofloxacin s cephalexin r tetracyklin r gentamycin r trimethoprim+sulfa r doktorka opste prakse mi je prepisala ciprocinal od 250mg dva puta dnevno deset dana i ja sam poceo da primenjujem terapiju. Ovde sam video da vi preporucujete kombinaciju dva antibiotika, pa me zanima sta predlazete u mom slucaju? Takodje, veoma me zanima utice li ova bakterija na plodnost? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Posle ciprocinala mozete uzeti i jednu kutiju ampicilina.
      uz antibiotike predlazem i ac zymes/probiotok/, a po zavrsenoj antibiotskoj terapiji
      i paraproteks tab. /"biljni antibiotik".
      u ranijim odgovorima sam dao sajtove za informaciju o predlozenim preparatima.