Postovani, molim vas da protumacite rezultate spermograma mog supruga. Broj sper. -133x 10^6/ml broj sper. -399 x10^6/vol pokretni sper. -*10% progresivno pokretni-40% nepokretni-50% leukociti-24-26 eritrociti-2-3 bleda vikoznost-normalna normalne forme- 72% abnormalne forme -28% , glava-17% vrat-5% , rep-6% likvefakcija -12 izgled-belicast volumen-3 ml ph-8 koagulacija -prisutna trajanje apstinencije- 3 dana spermogram je uradjen pre 4 meseca-14. 06. 2010. Do sada nije bilo trudnoce, a nekoliko meseci pokusavamo. Interesuje da li je potrebno i kako poboljsati rezultate ovog spermograma? Moji rezultati hormona i briseva su uredni. Takodje i uz i obican ginekoloski pregled su sasvim u redu. Unapred sam vam zahvalna na odgovoru. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 14. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Spermogram vaseg muza pokazuje prisustvo genitalne infekcije koju
      treba istraziti a potom i leciti. I pored toga spermogram je u globalu dobar.
      nisam najbolje razumeo koliki je procenat progresivno pokretnih spermatozoida, iako
      je ukupni procenat pokretljivih spermatozoida dobar.
      saniranjem infekcije spermogram ce se jos poboljsati i siguran sam da ce te resiti
      trenutni problem.