Poštovani moj dečko je imao nedavno tumor desnog testisa koji mu je odstranjen, , radio je pet ct koji je pokazao mikrometastaze na dva limfna čvora. Zanima me vaše mišljenje dali je potrebna operacija ili odmah kemoterapija? I postoji li mogućnost ako ne odstrane da se tumor pojavi? Moram napomenuti da je tumor mješavina nesemionsko semionskog i u početnom stadiju je. Hvala

    Odgovoreno: 10. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da treba da sacekate odluku konzilijuma.
      u principu bi trebalo operativno odstraniti sve limfne cvorove a
      potom zracna terapija ili polihemioterapija.