Postovani moj suprug je radio pregled seminalne tecnosti i spermatozoida i utvrdjene su nepravilnosti sa konacnim zakljuckom: asthenozoospermija prostaticki markeri snizeni sta se podrazumeva pod ovim dijagnozama. I sta treba dalje da preduzme u cilju lecenja?

    Odgovoreno: 11. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Pod astenospermijom se podrazumeva smanjen procenat pokretljivih
      spermatozoida ispod 50% . Od toga 25% treba da je progresivno pokretno.
      treba pronaci uzrok smanjene pokretljivosti, pa onda leciti.
      u prethodnom odgovoru sam dao situacije u kojima se astenospermija
      najcesce javlja.