Postovani, pre mesec i po dana u spermokulturi nadjana mi je esherihija coli. Posle terapije antibioticima (ciprocinal) na sledecoj testiranju nadjena mi je enterococus spp. Dve nedelje sam pio amoksicilin i kada sam uradio poslednji test pre par dana u spermokuluturi nadjena mi je candida spp u velikom broju. Pored ovog nalaza na penisu su mi se pojavile jedva vidljive tackice i neka bela "skrama". Koliko je ovo opasno? Da li su antibiotici uzrok pojavljivanja candide? Kako se ona leci i da li je seskualno prenosiva? Hvala uanpred,

    Odgovoreno: 07. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Verovatno.
      antibiotike je preporucljivo uzimati sa probioticima.
      sada vam predlazem paraproteks i probiobalance, efikasne a neskodljive
      preparate. Uzimajte ih najmanje tri meseca.
      www. Biobalance. Rs
      www. Calivita-srb. Com
      www. Calivita. Com