Pozdrav, i ako možete da mi malo bolje protumačite sljedeće, radio sam bris glavića na bakterije i gljivice, i bakterije koje su nađene se zovu staphylococcus aureus, dok gljivica nema, pa me zanima šta je to, kako se prenosi i kako se liječi?

    Odgovoreno: 07. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Gram pozitivna patogena bakterija siroko rasprostranjena.
      nije jos mesto na prepucijumu. U zavisnosti od lokalnog nalaza,
      zavisi da li ce se koristiti antibiotska terapija. Po nekada je dovoljna samo
      lokalna terapija dezificijentnim sredstvima ili mastima.