Poštovani, mom suprugu je u septembru urađena tur mokraćne bešike. Primio je doxorubicin. Sada je dobio histopatološki nalaz. On glasi: carcinoma urothelialae papillarae g ii ng 2, infiltrativum laminae propriae parietis vesicae urinariae (pt1) . Umereno diferentovan urotelni karcinom, umerene nuklearne atipije, egzofitnog rasta, sa mrljastim poljima nekroze. Prisutna je invazija limfatika. Mononuklearna reakcija je niskog stepena. Mišićni sloj mokraćne bešike je regularne histološke građe. Nisam napomenula da je suprug 1936. Godište. Posle operacije uradio je analizu krvne slike. Svi rezultati su u granicama normale, osim sedimentacije koja je 27. Poslednja dva dana puls je niži i kreće se između 46-50. Molim vas recite mi kako će se odvijati dalji tok lečenja (na kontrolu ide kod urologa krajem sledeće nedelje) . Zahvaljujem se na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Doxorubicin/adriamicin/ je hemoterapeutik koji se daje u nekoliko ciklusa, zavisno
      od protokola po kojem je konzilijum odredio.
      ocekivati teze podnosenje -mucnina, povracanje, privremeni gubitak kose itd.
      sto se nalaza tice, tumor nije zahvatio misicni sloj, sto znaci da je tumor
      sada operativno resen. Potrebna je samo stalna uroloska kontrola.