Postovani, posto vec 8 meseci pokusavam sa partnerkom da napravim dete, ali bezuspesno, resio sam da uradim spermogram i spermokulturu. Nalaz spermokulture je ok, a molim vas da mi protumacite nalaz spermograma: koagulacija - prisutna; likvefakcija 10; izgled - beličast; volumen 4, 5; ph 8; br. Spermatozoida 70, 5x10*6/ml, 317, 25x10*6/vol; progresivno pokretni spermatozoidi 25% , pokretni 5% , nepokretni 70% ; leukociti 20-25; eritrociti 10-12 svežih; aglutinacija nije prisutna; viskoznost smanjena; normalne forme 22% , abnormalne 78% , glava 9% , vrat 4% , rep 65% . Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 04. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Smanjen je procenat pokretljivih spermatozoida kao i procenat
      spermatozoida normalnog oblika. To je kod vas posledica infekcije a za sta govore
      leukociti.
      znaci morate dijagnostikovati vrstu i nivo infekcije i leciti se zajedno
      sa suprugom.