Postovani doktore, nalazi moga muza poslednjih mjesec dana su sperm. U 1 ml ima 18 mil, sa tim sto su mu hormoni fsh 1. 1 (1 - 14) lh 10. 2 (0. 7 - 7. 4) tsh 0. 74 (0. 32 - 5. 2) testosteron 5. 2 (0. 1 - 12) da li mi mozete reci nesto vise o povisenom lh, a snizenom fsh. Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 04. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Fsh je u granicama, doduse na donjoj a lh je neznatno povisen.
      broj spermatozoida kod vaseg muza je u granicama -18 miliona.
      hormonske analize se rade kod niskog broja spermatozoida ili kod onog
      pacijenta kod kojeg postoje vidljivi znaci endokrine bolesti.
      povisene vrednosti fsh i lh hormona bi govorile da se radi o ostecenoj funkciji testisa
      i da testisi nisu u mogucnosti da odgovore stvaranjem spermatozoida
      na hormone koji to podsticu.
      lh kod supruga je neznatno povisen i mislim da nije od znacaja.
      mozete konsultovati i endokrinologa.