Postovani doktore, obracam vam se u ime svog muza. Od detinjstva ima varikocelu na levom testisu. Nikada mu nije pravila problema. Radio je spermogram kada je bio u vojsci, ne seca se rezultata, ali doktor mu je rekao da je " bogat covek", imao je preko 60 posto pokretnih i veoma veliki ukupan broj, ali se on ne seca koliki. Doktor mu je takodje rekao da nema potrebe za hiruskom intervencijom. Varikocela je tesko vidljiva golim okom i nije se nikada menjala. Dok cekam da uradi ponovo spermogram, ja vam se obracam sa nekoliko u pitanja u vezi mojih nedoumica. Njegova erekcija je snazna, penis se lepi bukvalno za trbuh u punoj erekciji, ejakulat izbaciju isto veoma snazno, ja mislim da ima " domet" preko dva metra, izbacuje veliku kolicinu semene tecnosti, koja prska kao na crevu. Izgleda sperme me pomalo brine. Nije kompaktna, vec postoje delovi bezbojni i drugi gusti skoro zgrusan, mlecno bele boje i, opet kazem u pitanju su velike kolicine. Miris je karakteristican na miris pecuraka. Nakon snosaja na njegovom polnom organu ostaju ostaci tog gustog dela sperme i bojim se da ona nije dobrog kvaliteta i da ne ide tamo gde treba, tj da mene oplodi. Nakon ejakulacije njegov polni organ ostaje u erekciji jos desetak minuta. Nista ga ne boli, moze odmah da nastavi sa drugim odnosom, kaze da je tako oduvek kod njega pokusavamo dva meseca da dobijemo bebu. Sa moje strane je sve u redu. Molim vas da iznesete svoje strucno misljenje. Da li je sve sto sam rekla u redu, ili je u pitanju patosko stanje?

    Odgovoreno: 04. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Da bi se govorilo o sterilitetu potrebno je godinu dana da pokusavate zatrudniti,
      a ne dva meseca.
      ako sumnjate u "kvalitet"sperme uradite spermogram i spermokulturu.
      sve ostalo sto ste rekle nije patologija.