Poštovani mom je dečku prije mjesec dana odstranjen desni testis tj. Imao je tumor testisa. U nalazu tkiva piše da je mješavina nesemionsko semionskog i da je bio u početnom stadiju tj nalaz ct nije pokazao nikakove metastaze. Markeri su i prije i poslije operacije bili u normalnom rasponu dok su se sada povećali bhcg mu je 19 a raspon je od 0-5, afp mu je 28 a raspon je od 7-13 pa me zanima kako su mu se sada povećali ako je tumor u početnom stadiju tj, ako ne postoje metastaze?? Još moram navesti da mu nisu odstranjeni limfni čvorovi i da nije još počeo s kemoterapijama. . Molila bih vaše mišljenje o svemu ovome. Hvala

    Odgovoreno: 01. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Cesto se desava da su tumorski markeri posle operacije poviseni.
      obavezan je konzilijarni tretman i striktno pridrzavanje odluka konzilijuma.
      prognoza tumora testisa je sada dobra.