Moj muz ima 37 god, i imamo jedno dete od 6 god. Nije pusac, gojazan i nema posebnih zdr. Problema. Pokusavam da ostanem trudna vec pola god. (imam 36 god) i kod mene je sve uredu. Muz je radio spermogram na licni zahtev, prvi put sada. Koliko sami mozemo da vidimo iz referentnih vrednosti labor. , rekli bismo da su makroskopski preg. Ejakulata i mikrosk. Preg. Uredni, ali nas zabrinjavaju odredjena odstupanja u ref. Vr. Morfologije spermatozoida, pa vas molimo da nam protumacite spermogram i kazete da li su i koliko zabrinjavajuca ta odstupanja? Hvala unapred makroskopski pregled ejakulata volumen 3, 8 (ref. Vr. 2-6) ph 7, 1 (7, 2-8, 0) viskoznost - normalna likvefakcija- 20 (manje ili = 30) mikroskopski pregled sperm\\ml 56, 0 (veca ili=20) sperm\\ vol. 213, 0 (vece ili=40) leukocita -nema okruglih celija - nema zivih sperm. 52 (vise od 50) nezivih sperm. 48 (manje od 50) progresivno brzo 44 (vise ili=25) progres. Sporo 14 (ukupno sa pro. Brzo, vise ili=50) neprogresivno 6 nepokretni 36 (ukupno manje ili= 50) aglutinacije- nema morfologija spermat. Normalnih formi 0, 39 (vise ili=50) abnormalnih formi 0, 61 (manje ili=40) glave- velika 0, 07 (manje od 0, 30) mala- nista dupla-0, 01 kruskasta-0, 01 izduzena-nista spicasta-nista deformisana-nista vrata-citoplazmatski ostatak-0, 22 (manje od 0, 20) angulacija-0, 01 (manje od 0, 20) repa-uvrnut- 0, 28 (manje od 0, 20) dupli- 0, 01 (manje od 0, 20) kratak- nista (manje od 0, 20) inicijalna fruktoza- prisutna

    Odgovoreno: 30. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Sem malog odstupanja u procentu spermatozoida normalnog oblika,
      ako sam dobro razumeo, ostali nalaz je uredan.
      neka suprug pokusa sa prirodnim preparatima: oxymax. Sirup polinesian noni,
      omega 3 i probiobalance. To neka uzima 3 do 6 meseci a spermogram da
      ponovi za 3 meseca.
      vi proverite briseve na chlamidiju i mikoplazme jer nekada je to tesko dokazati
      kod samo jednog supruznika.