Poštovani. Da li postoji laboratorijska oprema i analiza, pomoću koje mogu da se odrede sve bakterije (esherihija, chlamidia, candida, ureaplazma, enterococus. . .) iz urina ili sperme? Ako postoji takva metoda, molim da mi posaljete adresu na e-mail ako ne smete da reklamirate nikoga.

    Odgovoreno: 29. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Ako sam dobro razumeo, vi bi da izbegnete uzimanje brisa iz uretre.
      urinokulturom mozete izolovati i eserihiju i enterokok i candidu.
      posto su i hlamidija i ureaplazma intracelularni mikroorganizmi,
      njih je teze izolovati iz sperme. Hlamidija moze da se izoluje iz sedimenta urina.
      hlamidija moze i pcr metodom iz urina da se dokaze a takodjer mogu i antitela
      na hlamidiju iz krvi da se dokazu. To radi svaka iole opremljenija laboratorija.