Postovani molim vas da mi odgovorite sto pre imam istu partnerku 6god i nemozemo da imamo dece. Posto ona ima cerku iz prvog braka ja sam resio da uradim spermogram i spermokulturui rezultati su sledeci vitalnost spermija slaba pokretljivost 25% broj spermatozoida 18x10_6 dijagnoza: oligoasthenospermija au spermokulturi je nadeno enterococcus spp umeren broj dali se i na koji nacin ovo moze popraviti? Unapred zahvalan potki

    Odgovoreno: 29. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Oligoasthenospermiju najcesce izazivaju infekcija i varikocela.
      kako je kod vas izolovan enterococcus sp. To treba njega da lecite.
      lecenje treba duze da sprovodite. U pocetku uzimajte antibiotik po antibiogramu /to
      je odredjeno spermokulturom/ dve, tri nedelje/. Odnosi da budu tada sa zastitom.
      analni odnos je zabranjen. Nakon toga uzimajte paraproteks, acidophillus, omega 3
      i polinesian noni sirup najmanje sest meseci. Kontrolni spermogram prvi posle 3
      meseca. Naravno proverite da nemate varikocelu.
      o predlozenim preparatima se informisite sa sajtova koje sam dao u ranijim odgovorima.