Postovani, kada su mi testisi opusteni primecujem vidno na levom testisu jednu siroku venu sa spoljasnje strane. Kada pipnem na dnu tog levog testisa sa unutrasnje strane osecam u precniku od jednog centimetra kao mrezu glista sitnih, kao neka sitna mreza. Desni tests je gladak, zaobljen, nema ovo sto ima levi. Levi testis mi nije zaobljen i gladak kao desni kada su u opustenom stanju. Sto se tice velicine oba su ista, po mom misljenju. Kada su testisi stegniti, obicno kada je hladno vene ne vidim i nista ne mogu da napipam. Nemam nikakvih smetnji ni pri seksualnom odnosu, ni van njega, nikakve tegobe. Imam 22 godine. O cemu se radi? Ici cu sigurno kod urologa ali pitam za vase misljenje koje se nadam nece biti "idite kod urologa". Hvala.

    Odgovoreno: 29. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Radi se najverovatnije o varikoceli, ali na zalost da bi se to potvrdilo,
      treba da se uradi klinicki pregled i ultrazvuk skrotuma.
      a to ce opet morati kod urologa da se uradi.