Moja cerka ima 18 godina i od pre mesec dana zali se na bolove u predelu levog bubrega, peckanje pri mokrenju, pri bolovima mucninu i povracanje. Pregledom urino kulture utvrdjeno je postojanje bakterije eserihihe >100. 000 a misljenje urologa je sledece: eho levo staza gr i/ii. Ostalo b. O. Urin b. O. Rtg nat urotrk. B. O. Afebrilna. Dg: hydronephosis l sin e causa ign. Th: palitrex 500 mg 2x2 osam dana, diklofen sup. 3x1 pet dana. Uraditi ivu (zakazano za mesec dana) . Molim vas za pojasnjenje dijagnoze, da li je dugo da cekam mesec dana za ivu, bojim se da ne dobije jace bolove jer je doktor pomenuo postojanje kamena. Hvala.

    Odgovoreno: 26. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Doktor je u pravu.
      bilo bi dobro da kontrastno snimanje-ivu pomerite malo.
      moguce je da se radi o nekom kamicku. Cerka da uzima velike kolicine tecnosti.
      mozete prethodno da uradite i rrg.