Postovani, zanima me kako se kod muskaraca moze otkriti hlamidija, mikoplazma i ureaplazma, a da ne bude iz brisa uretre, da li moze spermokulturom ili urinom? Moj momak se strasno boji brisa uretre, a meni se vec smucilo da stalno ja idem na milion nekih ispitivanja i da mi se stalno vracaju infekcije i pojacan sekret. Unapred hvala i pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Iz krvi da se traze antitela na hlamidiju i to akutna i hronicna frakcija,
      a moze i iz urina pcr na hlamidije /dokazivanje genetskog materijala/
      koji je uzgred i najpouzdaniji test na hlamidiju.