Poštovani pre tri meseca sam uradio spermogram i nalaz je dobar osim morfologije repa koji je iznosio 37% abnomarlnih formi repa, uradio sam briseve spermakulturu ultra zvuk i sve je ok. Za to vreme sam pio proxid. Pre dva dana sam uradio ponovo spermogram i abnormalnih formi repa se popelo na 54% ostlao je isto kao pre tri meseca. Molim vas nekakav komentar?

    Odgovoreno: 25. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Proxeed se uglavnom daje za poboljsanje pokretljivosti spermija.
      bitniji je ukupni procenat spermatozoida normalne forme koji treba da bude preko 50% .
      patoloske forme spermatozoida se odnose na glavu, vrat i telo kao i na rep
      spermatozoida.