Poštovani, molila bih vas za odgovor. Moj sin ima 11 meseci i obostranu hidronefrozu, operisan je, rađen je ucn sa desne i ucs sa leve strane. Stanje se malo popravilo. Nema više mega ureter. Možete li mi pojasniti sadašnju dijagnozu q627 refluum vesico-ureterorenalis congenitum. Da li se ta grozna bolest može potpuno izlečiti? Molim vas za odgovor i hvala vam puno.

    Odgovoreno: 27. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Pod vezikoureteralnim refluksom se podrazumeva vracanje mokrace
      iz besike u ureter prilikom napinjanja pri mokrenju. Kod nekih je taj reflux i do bubrega. Posledica toga je staza mokrace, a zatim i infekcija.
      kod vaseg deteta je koliko vidim postojao i megaureter koji je zbrinut.
      nadajmo se da ce sa rastom deteta i stanje da se popravi. Dete pojite sto vise.
      voditi borbu protiv infekcije.
      na slicno pitanje sam malo pre odgovorio. I za vase dete stoji isti predlog za
      terapiju.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #68726

    • Almira Hamzic 05. 12. 2014.

      Molim vas da mi odgovor na pitanje, moja djevojcica ima 2 godine. Prije 9 mjeseci je operisana Megaurther i sin. Uretherohydronephorosis. Ona ima i obostrano ostećenje bubrega. Lijevi radi 61, a desni 39. Ona i dalje ima infekcije česte, ivp pokazao da se u njoj urin zadržava i pre i poslije mikcije, a hirurg tvrdi da nebi trebala imati infekcije, jer joj je lijevi ureter jos prosiren. Ima li za nju spasa i kako se mogu njeni bubrezi izlijeciti?